W dniach 11-12 stycznia nasi uczniowie: Magda Gratkowska z 3g, Marek Kawa z 2b, Jakub Kamiński z 4b, Kacper Kurz z 3d, Gabrysia Malicka z 3a, Patryk Pacana z 3b, Emilka  Pospieszny z 4b, Milena Tęcza z 3g i Kuba Twardowski z 4b wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Łacińskiego. Rywalizacja jak zwykle miała miejsce na UJ w Krakowie. W czwartek w części pisemnej uczestnicy zmierzyli się z niełatwym tekstem Gelliusza i jeszcze trudniejszym testem gramatycznym. W piątek ci z uczestników, którzy zakwalifikowali się do części ustnej, odpowiadali z literatury i historii starożytnej oraz z przeczytanych lektur.
Nasi uczniowie mogą ten start uznać za bardzo udany, gdyż aż 6 osób wzięło udział w części ustnej, i oni to zachowali szansę na udział w finale, zaplanowanym na marzec.
Wielkie gratulacje dla Kuby Kamińskiego, Kuby Twardowskiego, Emilki Pospieszny, Kacpra Kurza, Mileny Tęczy i Marka Kawy, którzy zakwalifikowali się do części ustnej i -jak wynika z wstępnej punktacji- mogą być zadowoleni ze swoich wystąpień.
Oczywiście w oczekiwaniu na listę zakwalifikowanych do finału mocno trzymamy kciuki za każdego z tej szóstki. 
Sit fortuna vobiscum!


Fanpage 2LO