MATURZYSTO, MATURZYSTKO!

Niespełna 3 lata temu wybrałeś/-łaś naszą szkołę jako miejsce swojego kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym.

W murach II LO miałeś/-łaś okazję realizować swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę zarówno na profilach ścisłych, jak i humanistycznych, czy biologiczno-chemicznych.  Dziś stoisz przed kolejnymi wyborami. Musisz sobie odpowiedzieć na trudne, ale bardzo ważne pytania:
 

  1. Co chciałbym/chciałabym robić w życiu?
  2. Jaki kierunek studiów pozwoli mi na uzyskanie upragnionych umiejętności?
  3. Zdawanie których przedmiotów na egzaminie maturalnym pomoże mi dostać się na wybrany kierunek studiów?

Jeśli wiesz już co chcesz zdawać (bo co musisz, czyli język polski, matematykę i język obcy nowożytny – wiesz już od dawna), to zajrzyj na strony, które przybliżą Ci formę egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów. Poniżej znajdziesz przydatne linki na temat matury i nie tylko:

 

Informator dla maturzystów

W związku ze zbliżającą się maturą przekazujemy bezpłatny dostęp do Informatora dla Maturzystów 2022. W materiale znajdują się informacje na temat 390 szkół wyższych, ponad 960 kierunków studiów, zasady przyjęć na studia, artykuły o maturze i życiu studenckim, Ranking Szkół Wyższych 2021, Ranking Kierunków Studiów 2021, prezentacje uczelni oraz rekomendacje studentów i absolwentów.

Pobierz tutaj kod QR (PDF 860 KB)

 

Dodatkowo, nie zapomnij przeczytać komunikatów dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o egzaminie maturalnym planowanym  2022 roku:

Pamiętasz, jak z maturą poradzili sobie Twoi starsi koledzy i koleżanki? Jeśli nie – zajrzyj na naszą stronę internetową w zakładkę WYNIKI MATUR. Poprzeczka jest ustawiona wysoko, ale i Ty dasz radę – w końcu uczysz się w Szkole Osobowości ;)