Szkolne Centrum Wolontariatu zaprasza do przyłączenia się do Szlachetnej Paczki!

Jak to zrobić?

- Zapoznajcie się z opisem rodziny i najważniejszymi potrzebami.

-Zgłoście się do Pani Oktawii Kaplity – każda zainteresowana klasa/ grupa otrzyma inne zadanie – naszym celem jest spełnienie wszystkich potrzeb Rodziny. Klasa może również zadeklarować wpłatę np. na mikrofalówkę lub odzież.

- Po ustaleniu szczegółów z opiekunką akcji (P. Kaplitą) ruszacie na zakupy i przynosicie wszystko w ustalonym terminie.

 

 

W tym roku przygotowujemy paczkę dla 71 -letniej Pani Krystyny* (imię zmienione). Codzienne czynności są dla niej wyzwaniem z powodu silnych bólów nóg i rąk, które są wynikiem przebytego udaru. Przed przejściem na emeryturę pracowała fizycznie w szkole, ale to nie trwało długo, zanim przeszła na rentę. Pieniądze z emerytury to jedyne źródło utrzymania Pani Krystyny, ale ledwo wystarczają na podstawowe opłaty i jedzenie. Jej przychód wynosi 1450 zł miesięcznie a wydatki 1140 zł. Mimo trudności, pani Krystyna zachowuje życzliwość, skromność i entuzjazm. W dni, gdy czuje się lepiej, wychodzi na pobliski plac zabaw lub zakupy. Jej ulubionym miejscem jest las, do którego czasami jeździ na spacery i zbiera zioła oraz grzyby. Pani Krystyna lubi także pisać wiersze i wykonywać różne rękodzieła.

Potrzeby rodziny:

- Mikrofalówka,

- Wózek na zakupy,

- Pampersy dla dorosłych rozmiar L,

- Żywność trwała (zainteresowana klasa otrzyma dokładne wytyczne, ze względu na cukrzycę Pani Krystyny),

- Środki czystości (zainteresowana klasa otrzyma dokładna listę),

- Dres Rozmiar: XL (Luźniejsze, ciemne dresy na gumkę),

- Kołdra, koc 160/200.

- Maszynka do mięsa,

-Zeszyty,

- Pamiętajmy, że Szlachetna Paczka jest prezentem i wszystkie produkty mają być nowe i starannie wybrane, aby obdarowana osoba poczuła się wyjątkowo.

Zapraszamy!!

Fanpage 2LO