SZKOŁA OZDROWIEŃCÓW

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie uczestniczy w ogólnopolskim programie pobierania osocza od ozdrowieńców, którzy przebyli COVID-19 oraz od osób, które przebyły bezobjawowe zakażenie SARS-CoV-2. Terapia osoczem ozdrowieńców jest jedną z najskuteczniejszych metod leczniczych przy zakażeniach wirusowych. Zawarte w osoczu przeciwciała neutralizują wirusa SARS-CoV-2 i pozwalają szybciej pokonać infekcję COVID-19.

Zapewne ozdrowieńcy są także wśród młodzieży, dyrektorów, nauczycieli czy pracowników placówek oświatowych, którzy mogliby oddać krew i osocze i w ten sposób pomóc potrzebującym. Można to zrobić w ramach zainaugurowanej przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego  w ramach akcji SZKOŁA OZDROWIEŃCÓWOsocze mogą oddać osoby w wieku 18–65 lat po wyzdrowieniu z potwierdzonego COVID-19.

Więcej informacji o sposobie oddania krwi, osocza znajdziecie na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Rejestrując się, podajcie nazwę akcji: SZKOŁA OZDROWIEŃCÓW

 

Fanpage 2LO