,,Bliżej"   - projekt społeczny naszych uczniów
 
      30 stycznia w naszej szkole odbył się wykład z edukacji seksualnej pt."Seksualność - gdzie się zaczyna?”, prowadzony przez doświadczone seksuolożki z Podkarpackiego Ośrodka Psychoterapii i Seksuologii w Rzeszowie. Wydarzenie to było  organizowane w ramach projektu społecznego “Bliżej”, tworzonego przy pomocy platformy Zwolnieni z Teorii. W skład zespołu tej inicjatywy wchodzą uczniowie z II i III LO. Na wykładzie pojawili się przedstawiciele prasy, którzy po zajęciach porozmawiali z uczniami oraz organizatorami. Uczestnicy w rozmowach wyrażali swój entuzjazm oraz mówili o obecnych problemach w dostępie do informacji, związanych z edukacją seksualną.
            Głównym założeniem projektu bowiem jest obalenie mitu na temat dewiacyjnego charakteru edukacji seksualnej i przełamywanie tabu krążącego wokół niej. Tematyka wykładu dotyczyła choćby antykoncepcji, inicjacji seksualnej czy tego, czym jest seksualność. Seksuologowie wszystkie tematy poruszyli w sposób merytoryczny oraz rzetelny, co poszerzyło horyzonty uczniów.
Nasi uczniowie -realizatorzy tego projektu -gościli także w ogólnopolskiej telewizji śniadaniowej “Dzień Dobry TVN” oraz w lokalnej stacji radiowej “Polskie Radio Rzeszów”. Linki do wcześniej wymienionych wywiadów znajdują się poniżej. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na facebooku oraz instagramie wpisując ,,Projekt Bliżej".
 
 


Fanpage 2LO