Pomoc dla uchodźców z Ukrainy – ogromne podziękowania dla wszystkich  - uczniów, pracowników szkoły, nauczycieli – odzew jest wielki.

W środę, 2 marca, zorganizowany został pierwszy transport zebranych dla mieszkańców Ukrainy towarów. Dotarł on do punktu w Domu Handlowym "Europa" przy ul. Piłsudskiego. Drugim punktem, któremu obiecaliśmy pomoc, jest Klasztor O.O. Dominikanów, gdzie przebywają dzieci z Domu Dziecka z Charkowa.

Zebraliśmy naprawdę wielkie ilości potrzebnych produktów – koce, pościel, zabawki, leki przeciwgorączkowe, bandaże, opaski uciskowe, ręczniki papierowe, papier toaletowy, podpaski, mydła, szampony, odżywki, kremy, artykuły żywnościowe – bardzo wiele z przeznaczeniem dla maluszków, ale nie tylko. Z części zebranych funduszy udało się zakupić sprzęt do infuzji.

Najważniejszą sprawą pozostaje to, abyśmy nie spoczęli po pierwszej fali uniesienia. Ci ludzie będą potrzebowali naszej pomocy zapewne jeszcze przez długi czas, musimy o tym pamiętać.

Myślimy, że jak najbardziej na miejscu będzie pochwalenie działań Samorządu Uczniowskiego, który już od piątku, 25 lutego zajął się niezwykle sprawnie całą organizacją bieżących działań pomocowych.

Opiekunki SamorząduFanpage 2LO