MŁODZIEŻOWA SCENA TEATRALNA

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej PROMOTOR organizują projekt teatralno-edukacyjny MŁODZIEŻOWA SCENA TEATRALNA.

Uczestniczy w nim aktywnie klasa 2i (humanistyczna) z Naszej Szkoły.

Projekt trwa od października do grudnia 2017r. i adresowany jest do młodzieży w wieku 14-17 lat.

Oglądamy spektakle, uczestniczymy w warsztatach teatralnych, lekcjach, które dotyczą problematyki przedstawienia. Warsztaty prowadzone są przez twórców spektakli, reżyserów, muzyków, poetów i inicjatorów działań artystycznych.

SPEKTAKL 1

NASZA BOSONOGOŚĆ – NASZ BUNT?

Spotkanie rozpoczynające się pokazem spektaklu OPERETA czyli Ptasia Kaszanka na motywach  „Historii” Witolda Gombrowicza – Teatr M. D. K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy z Rzeszowa, po którym następuje omówienie spektaklu i rozmowa z twórcami.

SPEKTAKL 2

POETYCKI UNDERGROUND – poezja w przestrzeni.

Eksperymentalne przedstawienie Teatru TUP z Tarnowa – POETYCKI UNDERGROUND – Unplugged oraz warsztaty artystyczne – „Performance jako sztuka w przestrzeni międzyludzkiej”.

SPEKTAKL 3

MITYCZNI TURYŚCI TO MY?

Ostatnie spotkanie składa się z trzech części: pokazu spektaklu TURYŚCI – Stowarzyszenie Sztuka Nowa z Warszawy, omówienia spektaklu i rozmów z twórcami oraz warsztatów teatralnych  – „Działania artystyczne i edukacyjne”.

Poniżej znajdziecie fotorelację z ostatniego eventu (7 listopada) 
Fanpage 2LO