W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy PCI ProtoLab.  W tej znakomicie zorganizowanej przestrzeni  można w interesujący sposób zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności oraz  talenty.

Obejrzeliśmy  pracownie, w których uczniowie i studenci mogą tworzyć innowacyjne projekty: media VR, biogreen, tekstylną & wearables, elektroniczną, szybkiego prototypowania ( tu nasi koledzy Szymon i Bartłomiej pracowali nad  prototypem zdalnie sterowanej łódki wielozadaniowej, którą  przedstawia jedno ze zdjęć) oraz warsztatu- modelarni.  Druk 3D, szybkie prototypowanie, narzędzia do tworzenia układów elektronicznych , ale też maszyny do szycia czy elektronarzędzia i narzędzia ręczne w modelarni – wszystko było interesujące i przykuło naszą uwagę.

 Później był czas na relaks w bardzo przyjemnej, nowoczesnej przestrzeni – szachy ( w klasie mamy mistrzynię  – Marikę), warcaby, łamigłówki i planszówki, oryginalny bilard z nakrętkami zamiast kul bilardowych, gry na VR. Do tego rozmowy przy kawie i herbacie…  Jednym słowem – bardzo udane wyjście, które zainspirowało kilkoro z nas do poszukania w PCI ProtoLab przestrzeni dla siebie.

Dziękujemy  zespołowi ProtoLabu za gościnne przyjęcie, wspaniałą atmosferę i podzielenie się z nami swoimi pasjami i doświadczeniem.Fanpage 2LO