Uczniowie II LO uczestniczący w Grze Miejskiej „Łukasiewicz”Historyczno-literacka gra miejska "Łukasiewicz"

 

W dniu 30 września 2022 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie w związku z „Rokiem Łukasiewicza” zorganizowała Historyczno-literacką grę miejską "Łukasiewicz".

 

Udział w niej wzięło ponad 100 uczniów z 16 rzeszowskich szkół, w tym dwa zespoły naszych uczniów klasy 2F, pod opieką p. Marty Rondzisty-Palak i p. Arkadiusza Hermy.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz porywalizować z innymi zespołami. Gra rozpoczęła się w Rynku Rzeszowa na Skwerze Kultury. Zespoły przemieszczały się pomiędzy 11 punktami, zaznaczonymi na mapie. Na każdym punkcie czekała na nich zagadka do odgadnięcia lub zadanie do wykonania. Tematyka zadań była z różnych dziedzin, związanych z życiem lub pracą Ignacego Łukasiewicza. Za prawidłową odpowiedź zespół zbierał punkty w postaci pieczątek. Wygrywał ten zespół, który jako pierwszy zgromadził wszystkie pieczątki i z najlepszym czasem dotarł do mety zlokalizowanej w Ogrodach obok klasztoru o. Bernardynów.

Nagrodzanych było pierwsze pięć miejsc. My zajęliśmy 7 miejsce, tym samym znajdując się w pierwszej dziesiątce.

Więcej o zabawie można znaleźć pod adresem https://rzeszow.naszemiasto.pl/gra-lukasiewicz-w-rzeszowie-fascynujaca-zabawe/ar/c5-9020999

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Fanpage 2LO