Z radością informujemy o sukcesie naszych uczennic w tegorocznej edycji OLiJP!  

 

Maria Grucela (z kl. 3b)- opiekun Pani Prof. Renata Kuzicka

Emilia Kiedrowska (z kl. 3a) – opiekun Pan Prof. Arkadiusz Kamiński

zostały  FINALISTKAMI, zaś

Emilia Pospieszny  (z kl. 4b) – opiekun Pani Prof. Barbara Bembenek 

otrzymała tytuł LAUREATA LIV OLiJP.

    Zawody finałowe składają się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. W zmaganiach pisemnych, które odbyły się 23 marca w  budynku Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, wzięły udział wszystkie wyżej wymienione uczennice. Wykazały się tam  ogromną  wiedzą  o literaturze, dojrzałością interpretacyjną i  samodzielnością sądów, co pozwoliło im na uzyskanie tytułu Finalistek.

Emilia Pospieszny została zakwalifikowana do zawodów ustnych, które odbyły się w ub. sobotę (13.04.2024r.) w Warszawie.  Ten etap polegał na zaprezentowaniu dwóch tematów i rozmowie dotyczącej zagadnień z zakresu wiedzy o kulturze, literaturze oraz języku.

Wypowiedź Emilii dotyczyła teatru kreacyjnego Tadeusza Kantora oraz kultury słowa i została doceniona przez Jury za dojrzałość, merytoryczność i poprawność językową.

Nasza uczennica jest jednym z dwóch Finalistów ze specjalizacji teatrologicznej w Polsce i jedynym uczniem z województwa podkarpackiego na tegorocznej liście Finalistów LIV OLiJP!

Wszystkie wyżej wymienione uczestniczki olimpiady mogą nie tylko cieszyć się tytułem Laureata czy Finalisty, ale także 100% wynikiem egzaminu maturalnego z języka polskiego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym)!!!

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fanpage 2LO