2017-06-07 Berlin

W dniach 7-9.06.2017r. odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wycieczka do Berlina. Nad wszystkimi działaniami opiekę sprawował p. Leszek Kapłon – opiekun SU.

Grupa 36 uczniów wyjechała o północy  07.06.2017r. Ich pierwszym przystankiem był największy w całej Europie park wodny– Tropical Islands – gdzie spędzili 9 godzin, mając do dyspozycji lasy tropikalne, morze, nurt Amazonki i plażę. Po tak długim wypoczynku grupa udała się na nocleg.

2017-06-07 Berlin

W czwartek o 10:30 rozpoczęło się zwiedzanie  wschodniej części miasta z przewodnikiem. Alexanderplatz, wieża telewizyjna, czy Katedra Berlińska to tylko kilka z wielu miejsc, które grupa zobaczyła. Po południu zaplanowane było wejście do Muzeum Techniki Niemieckiej. Różne samoloty, pociągi i samochody w skali 1:1 zrobiły na każdym ogromne wrażenie. Wiele osób chętnie wróciłoby tam jeszcze raz, by zobaczyć to, na co po prostu nie wystarczyło czasu.

W piątek (również od 10:30) było zwiedzanie miasta – tym razem zachodniej, bardziej nowoczesnej części stolicy Niemiec. Uczniowie zobaczyli m.in. fragmenty muru berlińskiego, pałac prezydencki Bellevue i pałac Charlottenburg. Podobnie jak dzień wcześniej, po południu miało miejsce wspólne wejście, tym razem na kopułę gmachu Reichstagu. Po lotniskowej wręcz kontroli, grupa wjechała windą na dach budynku i z audio-przewodnikami samodzielnie już zwiedzała szklaną atrakcję.

Z powodów niezależnych od organizatorów, już o 17:00 trzeba było wracać do Rzeszowa. Mimo to, wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu i wrócili do domów z wielkim uśmiechem na twarzy.

Komentarze zostały wyłączone.

Comments are closed.

II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, ul. Ks. J. Jałowego 22, 35-010 Rzeszów
tel. 17 748 28 40 (sekretariat), www.2lo.rz.pl, email: liceum@2lo.rz.pl
Projekt i wykonanie: Mariusz Baran
Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes Online. | Thanks to Top Bank Free Premium WordPress Themes, wordpress themes 2012 and