„Uniwersytet Jagielloński przyjechał do II LO w Rzeszowie”

W ramach kampanii „Spotkanie z Mistrzem” promującej studia na Uniwersytecie Jagiellońskim – w dniu 11 kwietnia 2017 młodzież z Rzeszowa miała okazję spotkać się z jednym z czterech ambasadorów akcji UJ – chemikiem, prof. dr hab. Wojciechem Macykiem.

fot. Natalia Pomykała (II LO)

Fotorelacja ze „Spotkania z Mistrzem” w Rzeszowie dzięki uprzejmości UJ http://kierunek.uj.edu.pl/spotkanie-rzeszowie-fotorelacja


Celem wydarzenia było pokazanie uczniom drogi profesora do mistrzostwa, mieli okazję wysłuchać Mistrza, ale również zaprezentować się przed Nim i wysłuchać oceny swojego wystąpienia.

Uczniowie przedstawili 8 wystąpień w formie krótkiej prezentacji na temat wybranego zagadnienia. Wśród nich była trójka maturzystów z II LO w Rzeszowie, którzy przedstawili następujące tematy:

– Bartosz Witkowski – „Przypadek w »Grach weneckich« Witolda Lutosławskiego”

– Joanna Zawartka – „Wpływ wybranych przypraw na ilość i żywotność bakterii kwasu mlekowego”

– Anita Kuczeriawa – „Norwid – romantyk”

Wydarzenie w II LO w Rzeszowie było jednym z czterech „Spotkań z Mistrzem” – pozostałe wydarzenia zorganizowane zostały w Krakowie, Kielcach i Katowicach.

 

 

Komentarze zostały wyłączone.

Comments are closed.

II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, ul. Ks. J. Jałowego 22, 35-010 Rzeszów
tel. 17 748 28 40 (sekretariat), www.2lo.rz.pl, email: liceum@2lo.rz.pl
Projekt i wykonanie: Mariusz Baran
Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes Online. | Thanks to Top Bank Free Premium WordPress Themes, wordpress themes 2012 and